Operaty i badania akustyczne – cz.1

Operat akustyczny

Operat akustyczny to szczególny rodzaj opracowania akustycznego, które odgrywa niezwykle istotną rolę i dotyczy zazwyczaj dużych inwestycji. Nasza oferta wykonywania operatów akustycznych skierowana jest do firm budowlanych oraz deweloperów, którzy na etapie projektowania budynku chcą mieć informację o ewentualnych problemach z akustyką. Możemy wykonać dla Państwa następujące opracowania, m.in.:

– analiza projektu budynku pod kątem wymaganej izolacyjności akustycznej przegród zewnętrznych i wewnętrznych,
– analiza projektu instalacji technicznych pod kątem spełnienia wymagań normatywnych na wytwarzany poziom hałasu, przenikający do pomieszczeń chronionych,
– badania środowiskowe hałasu na terenie planowanej inwestycji,
– badania terenowe izolacyjności akustycznej i poziomu hałasu, na etapie budowy i oddania budynku,
– inne badania i pomiary niewymienione powyżej, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Skorzystanie z konsultacji akustyka i zlecenie wykonania operatu akustycznego pozwoli uniknąć kosztownych prac remontowych, w przypadku niespełnienia wymagań akustycznych budynku po jego oddaniu do użytkowania.

Badania akustyczne

Badania akustyczne mogą dotyczyć również mniejszych zleceń i elementów budowlanych, przez co opracowanie akustyczne może mieć mniejszy zakres i niższą cenę, niż pełny operat akustyczny. Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem badań akustyki w budynku, mieszkaniu, zakładzie produkcyjnym lub innym miejscu, skontaktuj się z nami!

Badania akustyczne wykonywane przez naszą firmę, prowadzone są przy użyciu nowoczesnego sprzętu pomiarowego, z ważnymi Świadectwami Wzorcowania. Mogą przez to stanowić solidną podstawę do podejmowania decyzji i planowania dalszych działań, zarówno pod kątem merytorycznym, jak i formalnym. Z nami masz pewność, że otrzymane wyniki dokładnie odpowiadają rzeczywistości. Nasze referencje i ukończone projekty dostępne są na stronie internetowej: referencje, ukończone projekty.