pomiary akustyczne od instalacji sanitarnej

Towarzyszysz sąsiadowi w jego łazience, mimo że dzieli was ściana? Myślisz o pomiarach akustycznych od wyposażenia technicznego budynku, bo instalacja sanitarna nie daje ci spać?

Współczesne budownictwo mieszkaniowe niestety rzadko stawia na komfort swoich klientów. Mimo zaleceń opisanych w „Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie” deweloperzy często dopuszczają, by łazienka jednego mieszkania graniczyła z sypialnią drugiego. To rodzi dyskomfort akustyczny dla użytkowników obu lokali. Spuszczana w toalecie woda lub prysznic użytkowany przez jednego mieszkańca często budzi jego sąsiada śpiącego za ścianą. A przecież trudno nie korzystać z własnej łazienki, czy nie spodziewać się ciszy we własnej sypialni…

Z takimi problemami akustycznymi klienci przychodzą do nas bardzo często. Są to osoby, które dopiero wprowadziły się do nowych mieszkań lub których sąsiedzi właśnie rozpoczęli życie w mieszkaniu obok. Problem z hałasem, którego wcześniej nie było, pojawia się właśnie wtedy.

W takich sytuacjach wykonujemy pomiary natężenia poziomu dźwięku od wyposażenia technicznego budynku. Podczas badania akustycznego zbieramy próbki hałasu dobiegającego z instalacji sąsiada. Pozyskane próbki porównujemy z obowiązującymi normami budowlanymi a wyniki umieszczamy w zwięzłym raporcie. W przypadku wystąpienia przekroczeń, jest podstawą do rozmów z deweloperem i skłonienia go, by naprawił zaistniałą sytuację poprzez zastosowanie odpowiedniej izolacji akustycznej. Badania akustyczne wykonujemy certyfikowanymi miernikami akustycznymi.

Jeśli borykasz się z hałasem dochodzącym z łazienki sąsiada, zapraszamy do kontaktu z firmą Acousticity.