Dźwięk nie jest wrażeniem łatwym do oceny. Dla jednych hałasem jest cicha muzyka, dla innych praca ciężkich maszyn może nie stanowić problemu. My wiemy, jak obiektywnie sprawdzić, czy w danym miejscu i czasie występują kłopoty z akustyką.

Szczegółowe normy polskie i europejskie dotyczą nie tylko poziomu hałasu, ale również parametrów takich jak zrozumiałość mowy, czas pogłosu czy wyrazistość. Przeprowadzamy badania i symulacje zarówno na etapie projektowania i budowy, jak i w gotowych pomieszczeniach. Zajmujemy się również poziomami hałasu w środowisku – po to, byś w pełni mógł cieszyć się dobrą akustyką.

Jeśli jesteś na etapie projektowania i budowy

Jeśli jesteś na etapie projektowania i budowy unikniesz wielu problemów i stresów gdy skorzystasz z naszej pomocy już teraz, późniejsze zmiany często są dużo bardziej kosztowne, a efekt niezadowalający. Służymy radą jakie środki techniczne, materiały i konstrukcje zastosować aby spełnić najnowsze standardy. Wykorzystujemy tłumiki, panele akustyczne pochłaniające, ściany izolacyjne, maty akustyczne (ścienne, sufitowe, podłogowe) i dyfuzory. Pomożemy Ci zarówno w zakresie prac budowlanych jak i projektów i wykonania pozostałych instalacji budynku (m.in. wentylacja i klimatyzacja czy instalacja elektryczna).

Jeśli masz już gotowe pomieszczenia

Jeśli masz już gotowe pomieszczenia, oferujemy pomiary akustyczne budowlane dowolnych parametrów, w tym czasu pogłosu, izolacyjności akustycznej czy poziomu hałasu . Jeśli jest taka potrzeba możemy również na podstawie pomiarów hałasu stworzyć tzw mapy akustyczne. Do pomiarów akustycznych wykorzystujemy certyfikowany sprzęt pomiarowy posiadający wszystkie wymagane atesty i spełniający aktualne normy. Metodologia pomiarów zaczerpnięta jest również z aktualnie obowiązujących aktów prawnych, gwarantując, że uzyskane przez nas wyniki są miarodajne. Na podstawie otrzymanych danych pomożemy Ci tak dobrać dostępne środki adaptacji akustycznej, aby poradzić sobie z tymi parametrami, które Cię nie satysfakcjonują.

Dodatkowo podejmiemy się każdego nietypowego zadania, które wymaga twórczego myślenia i niestandardowego podejścia do akustyki oraz ochrony przed hałasem.

Działamy w całej Polsce, mamy za sobą realizacje badań akustycznych w wielu miejscowościach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Trójmieście, Pile, Wrocławiu, Szczecinie, Białymstoku i innych.

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Wykonujemy badania akustyczne wg norm:

  • PN-B-02156:87
  • PN-B-02151-2:87
  • PN-B-02151-3:1999
  • PN-B-02151-3:2015
  • PN-EN ISO 140-4
  • PN-EN ISO 140-5
  • PN-EN ISO 140-7
  • PN-EN ISO 16283
  • oraz innych norm specjalistycznych, w tym dotyczących pomiarów środowiskowych, przemysłowych itd.