Zabezpieczenia akustyczne dla przemysłu

Wszędzie tam, gdzie wchodzi w grę produkcja, powstaje problem emisji hałasu i drgań przez maszyny. Zapewnienie odpowiedniej izolacji od dźwięków powietrznych i wibroizolacji jest wymagane nie tylko przepisami prawa. Komfort akustyczny pracowników wpływa na efektywność ich pracy (mniejsze zmęczenie) i zmniejszenie szansy popełniania przez nich błędów. Dlatego w interesie pracodawcy jest to, by zminimalizować ryzyko narażenia pracowników na negatywne skutki pracy urządzeń.

Analogiczne problemy występują nie tylko w fabrykach. Do czynienia mamy z nimi również podczas projektowania i budowy domów wielorodzinnych oraz biurowców. Konieczność zapewnienia wymaganych przepisami BHP parametrów bezpieczeństwa zmusza do zastosowania m.in. dużych urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych czy wyciągarek do wind. Każde z tych urządzeń emituje nie tylko hałas, ale również wibracje, które doskonale przenoszą się po konstrukcji żelbetonowej budynku.

Projekty akustyczne

Dział projektowy Acousticity specjalizuje się w projektowaniu zaawansowanych rozwiązań dźwięko- i wibroizolacyjnych. Jesteśmy w stanie zaproponować akustyczne rozwiązania w oparciu o gotowe półfabrykaty, jak i zaprojektować dedykowane nietypowe konstrukcyjnie rozwiązanie. Dodatkowo rozwiązanie to możemy zbudować i przetestować w naszym laboratorium.

Jeśli zatem potrzebujesz projektu:
– wibroizolacji i izolacji akustycznej od dźwięków powietrznych maszyn
– izolacji akustycznej budynku
– systemu wentylacyjnego o zwiększonej izolacji akustycznej
– dowolnego nietypowego systemu poprawy akustyki w przemyśle

bez względu na to gdzie znajduje się obiekt. Działamy w całej Polsce: Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Poznań.

skontaktuj się z nami!