Izolacja akustyczna

Poprawa izolacji akustycznej ścian i stropów w istniejących budynkach nie jest zagadnieniem prostym. Przy ocenie należy uwzględnić różne drogi przenoszenia dźwięku oraz zastosowane materiały budowlane. Niezwykle istotny jest również sposób wykonania szczegółów konstrukcyjnych, m.in. takich jak dylatacja obwodowa oraz odpowiednie zabezpieczenie instalacji wewnątrz ścian.

Z tego powodu najlepiej skorzystać z pomocy fachowców, aby mieć pewność że wykonane działania spowodują poprawę izolacyjności akustycznej przegród. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą konsultacji akustycznych.

 

Konsultacje projektowe

Jeśli budynek znajduje się na etapie projektu i nie został jeszcze wykonany, jest to najlepszy moment aby zlecić profesjonalną ocenę poprawności projektu. Wykonujemy operaty akustyczne oraz prowadzimy konsultacje m.in. w zakresie akustyki wnętrz oraz izolacyjności akustycznej przegród. Zaopiniowanie projektu budowlanego oraz naniesienie poprawek dotyczących akustyki przed rozpoczęciem prac budowlanych pozwala uchronić się od konieczności poprawiania akustyki po wykończeniu mieszkania i w efekcie pozwala zaoszczędzić cenny czas i pieniądze.

Jeśli chcesz aby Twój dom lub mieszkanie zapewniało odpowiedni komfort akustyczny – skontaktuj się z nami!

Działamy na terenie całej Polski: Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Poznań.