Pomiary hałasu PN-B-02151-2:87

Pomiary hałasu od wyposażenia technicznego budynku

Hałas w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych potrafi być dokuczliwy. Dopuszczalne wartości dźwięku przenikające do lokalu mieszkalnego określone są w normie PN-B-02151-2:87 oraz PN-B-02156:87. Wymagania dotyczą przenikania hałasu od wszystkich źródeł dźwięku w budynku i poza budynkiem. W przypadku wyposażenia technicznego budynku, związanego z funkcjonowaniem tego budynku (instalacje wod-kan, elektryczna, wentylacyjna itd.) – wymagania są dodatkowo podniesione w celu zapewnienia odpowiedniego komfortu akustycznego mieszkańców.

Jeśli w Twoim mieszkaniu słyszalne są dźwięki instalacji budynku – prawdopodobnie nie są spełnione obowiązujące normy z zakresu akustyki budowlanej!
W takiej sytuacji, konieczne jest wykonanie specjalistycznych badań poziomu dźwięku w pomieszczeniach mieszkalnych, które następnie odnosi się do wymagań norm. Pomiary hałasu powinny obejmować porę dnia (6-22) oraz nocy (22-6), zgodnie z zaleceniami opisanymi w normie PN-B-02156:87. Oceniany jest średni poziom dźwięku, jaki występuje w danej porze doby, a także maksymalny poziom dźwięku który może występować sporadycznie – jest jednak dokuczliwy i odczuwalny.

Firma Acousticity zajmuje się wykonywaniem pomiarów hałasu od wyposażenia technicznego od wielu lat. Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem pomiarowym oraz doświadczeniem z zakresu prowadzenia pomiarów akustycznych. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Prosimy o kontakt telefoniczny bądź przez formularz kontaktowy – dział kontakt.