Dźwięki uderzeniowe – badania

Dźwięki uderzeniowe

Jeśli słyszysz kroki sąsiada albo dźwięki „stuknięć” w podłogę piętro wyżej – to nieomylny znak, że konieczne jest wykonanie badania tzw. izolacyjności akustycznej na dźwięki uderzeniowe stropu.

Badania akustyczne izolacyjności akustycznej na dźwięki uderzeniowe dotyczą określenia stopnia przenikania odgłosów uderzeń w elementy konstrukcyjne budynku. Do przeprowadzenia pomiaru konieczne jest użycie specjalistycznego urządzenia tzw. „stukacza młotkowego”. Jest to znormalizowane urządzenie wykonujące kontrolowane uderzenia w badaną powierzchnię – w przypadku mieszkań w budynkach wielorodzinnych, w podłogę lokalu mieszkalnego. Badanie polega na określeniu poziomu dźwięku, jaki jest słyszalny po stronie narażonej na hałas uderzeniowy, czyli w większości przypadków lokal poniżej lub sąsiadujący na tym samym piętrze.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Wykonujemy badania akustyczne z wykorzystaniem stukacza młotkowego oraz innych specjalizowanych urządzeń pomiarowych. Zapraszamy do kontaktu.