Izolacja akustyczna ścian w mieszkaniach

Wyciszenia akustyczne ścian

Wyciszanie akustyczne ścian w budynkach mieszkalnych to podstawowy typ zlecenia, jaki regularnie realizujemy w Warszawie i na terenie innych miast. Popularność tego typu zlecenia wynika z dużej liczby budynków, o niewystarczających parametrach akustycznych ścian. Problem dotyczy nie tylko starych mieszkań, ale także nowego budownictwa. Jeśli kupujesz nowe mieszkanie – zwróć uwagę na jego akustykę! W większości przypadków wykonanie izolacji dla całego mieszkania jest nieopłacalne, a kluczowym krokiem w celu określenia źródła problemu jest wykonanie badań akustycznych.

Izolacja akustyczna

Idealna izolacja akustyczna powinna charakteryzować się skutecznym działaniem, niezależnie od źródła hałasu, jego uciążliwości i rodzaju izolowanej przegrody. Niestety w praktyce „idealna izolacja” nie istnieje, a projektując izolację akustyczną należy uwzględnić wiele czynników w celu odpowiedniego dobrania materiałów i technologii wykonania.

W zależności od źródła hałasu, stosuje się różne materiały izolacyjne, np:
– wełna mineralna – o różnej gęstości i grubości dla ścian i podłóg (uwaga: styropian nie jest warstwą izolującą akustycznie!),
– taśmy izolacyjne, pianki elastyczne – przy izolacji instalacji,
– maty akustyczne wielowarstwowe – rozwiązanie uniwersalne, jednak droższe od powyższych.

 

Wygłuszenia akustyczne

Jeśli nie jesteś zadowolony z akustyki w swoim domu lub mieszkaniu, skontaktuj się z nami!

Zajmujemy się projektowaniem wygłuszeń mieszkań oraz wykonywaniem warstw izolacyjnych w domu klienta. Działamy na terenie całej Polski: Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Poznań.