Wygłuszanie akustyczne pomieszczeń

Wygłuszenia akustyczne

Otrzymujemy od Państwa wiele zapytań o wygłuszenia akustyczne mieszkań i pomieszczeń w budynkach na terenie Warszawy i innych miast w Polsce. Zazwyczaj pytania dotyczą skutecznej izolacji akustycznej od hałasów wytwarzanych przez sąsiadów lub urządzenia techniczne i instalacje budynku (wentylacja, piony kanalizacyjne). Nieco rzadziej zdarzają się jednak pytania o wygłuszenia akustyczne pomieszczeń, w celu zmniejszenia „echa”, tzw. czasu pogłosu i poprawy komfortu akustycznego w pomieszczeniu. Dzisiejszy artykuł dotyczy tej drugiej sytuacji. Odpowiedni czas pogłosu w pomieszczeniach mieszkalnych również istotnie wpływa na komfort korzystania z mieszkania!

Wygłuszanie mieszkań

Problem z długim czasem pogłosu dotyczy zazwyczaj dużych pomieszczeń o otwartej geometrii. Jest on szczególnie uciążliwy w przypadku wykończenia mieszkania „twardymi” materiałami, takimi jak płytki ceramiczne, szkło, metal. Powstające w pomieszczeniu „echo” może skutecznie utrudnić rozmowę oraz uniemożliwić słuchanie muzyki czy oglądanie telewizji.

Jak w takim razie poradzić sobie z uciążliwym pogłosem w mieszkaniach? Z pomocą przychodzą ustroje pochłaniające i rozpraszające dźwięk. Dysponujemy szeroką ofertą ustrojów akustycznych o różnorodnych parametrach, które pozwalają skutecznie zapanować nad akustyką w Twoim pomieszczeniu. Jeśli odczuwasz dyskomfort związany z akustyką Twoich pomieszczeń, skontaktuj się z namiOferujemy fachową pomoc w zakresie wygłuszania akustycznego pomieszczeń oraz pełny zakres – od pomiarów i badań, poprzez symulacje akustyczne, aż do projektu i wykonania. Działamy w całej Polsce: Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Poznań i inne.