Hałas od wyposażenia technicznego budynków – bramy i windy

Hałas od wind i bram garażowych

Jednym z problemów akustycznych, pojawiających się w budynkach mieszkalnych, jest przedostawanie się dźwięków pracy windy lub bramy garażowej do wewnątrz lokali. Tego typu hałasy potrafią odebrać mieszkańcom niezakłócony sen i wypoczynek. Jeśli w swoim mieszkaniu słyszysz zamykanie i otwieranie bramy garażowej, bądź jazdę windy – ten artykuł wskaże Ci drogę do rozwiązania problemu hałasu w Twoim mieszkaniu!

Wyciszenie hałasu od windy lub bramy garażowej

W większości przypadków hałas od windy lub bramy garażowej przenoszony jest do mieszkań drogą materiałową. Polega to na przekazywaniu drgań urządzeń napędowych (dźwig, silnik bramy) lub zespołu jezdnego (prowadnice etc) na konstrukcję budynku. Następnie drgania przenoszą się przez konstrukcję budynku na ściany/stropy w mieszkaniu i powodują wtórną emisję dźwięku do lokalu.

Jak w takim razie wyeliminować niechciane dźwięki, skoro każda przegroda w mieszkaniu może powodować ich emisję? Należy skorzystać z pomocy fachowców, którzy ustalą faktyczną drogę przenoszenia hałasu i drgań oraz zaproponują precyzyjne i skuteczne rozwiązanie problemu. Oferujemy wykonanie niezbędnych badań akustycznych, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, takiego jak czujniki drgań oraz wzorcowane urządzenia generujące dźwięki uderzeniowe i drgania. Badamy poziom dźwięku w celu określenia spełnienia obowiązujących prawnie norm akustycznych. Po opracowaniu wyników, możemy przedstawić projekt zabezpieczeń akustycznych lub wykonać pełne prace remontowe, w celu poprawy akustyki.

Nasza firma zajmuje się tematem wyciszeń mieszkań oraz hałasu od instalacji technicznych od wielu lat. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają rozwiązać większość problemów z hałasem wewnątrz mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Jeśli potrzebujesz pomocy przy redukcji hałasu w Twoim mieszkaniu – skontaktuj się z nami! Działamy na terenie całej Polski: Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Poznań.