Dźwięki uderzeniowe – pomiary akustyczne

Dźwięki uderzeniowe

Jak dokuczliwe potrafią być dźwięki dochodzące od sąsiada piętro wyżej wie każdy mieszkaniec budynku wielorodzinnego. Jak walczyć z niechcianymi dźwiękami kroków, uderzeń i stuknięć? Mamy na to metodę!

Nasi klienci posiadający mieszkania w budynkach wielorodzinnych często skarżą się na hałasy przenikające z sąsiednich mieszkań. Zazwyczaj powodem jest nieprawidłowo wykonany remont mieszkania lub błędy konstrukcyjne albo wykonawcze budynku. Aby jednoznacznie zlokalizować źródło dźwięku, konieczne jest wykonanie specjalistycznego pomiaru tzw. „izolacyjności akustycznej na dźwięki uderzeniowe”.

Pomiar dźwięków uderzeniowych polega na wykorzystaniu specjalnego urządzenia „stukacza młotkowego”, który w kontrolowany sposób uderza w powierzchnię podłogi. Badanie dokonywane jest w kilku miejscach lokalu, na różnych rodzajach podłogi (płytki ceramiczne, podłoga drewniana etc).

Jeśli dokuczają Ci odgłosy uderzeń przedostające się do Twojego mieszkania – skontaktuj się z nami! Oferujemy fachową pomoc i możliwość wykonania pełnego zakresu usług – od pomiarów, poprzez projekt i wykonanie. Zapraszamy do kontaktu!