Wyciszenia akustyczne

Wyciszenia akustyczne – badania symulacyjne

Z radością informujemy, iż firma Acousticity poszerza zakres usług o wykonywanie obliczeń symulacyjnych izolacyjności akustycznej ścian w budynkach. Jest to szczególnie korzystna opcja dla wszystkich z Państwa, którzy nie chcą wykonywać pomiaru terenowego izolacyjności akustycznej, bądź nie mają takiej możliwości – np. sąsiad nie chce zgodzić się na pomiar (badanie izolacyjności wymaga dostępu do obu stron przegrody, zazwyczaj do dwóch lokali mieszkalnych).

Określenie izolacyjności akustycznej jest pierwszym krokiem, w celu skutecznego wyciszenia akustycznego ściany. W przypadku braku możliwości przeprowadzenia badań, obliczenia symulacyjne są wielką pomocą przy doborze odpowiednich warstw i materiałów w celu wyciszenia ściany.

Do obliczeń wykorzystujemy sprawdzone dedykowane oprogramowanie komputerowe oraz uwzględniamy wszystkie warstwy izolacyjne ściany – od konstrukcji po wykończenie.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty badań akustycznych w oparciu o obliczenia symulacyjne. W przypadku pytań jesteśmy do dyspozycji – dział kontakt.