Badania akustyczne – analiza techniczna

Badania akustyczne – analiza projektów budowlanych

Badania akustyczne nie zawsze oznaczają konieczność wykonywania pomiarów terenowych parametrów akustycznych lub poziomu dźwięku w pomieszczeniach. W przypadku realizacji projektu lub inwestycji, warto zadbać o akustykę już na pierwszym kroku – czyli na etapie projektowania budynku. Zlecenie analizy technicznej doświadczonemu akustykowi pozwoli uniknąć znacznie większych problemów, które mogą pojawić się po wybudowaniu budynku lub wykończeniu pomieszczeń. Oferujemy usługi z zakresu analizy projektów budowlanych pod kątem możliwych problemów z akustyką oraz proponujemy sposoby naprawy, w przypadku stwierdzenia błędów w projekcie.

W naszej praktyce pomiarowej często spotykamy się z rozwiązaniami budowlanymi, które niewielkim nakładem pracy i kosztu można było znacznie poprawić, podnosząc tym samym komfort akustyczny mieszkańców lub użytkowników budynku. W szczególności dotyczy to pozornie nieistotnych elementów związanych z wykończeniem ścian, podłóg oraz stropów pomieszczeń. Nawet najlepszy projekt budynku może zostać popsuty, przez błędny montaż i wprowadzenie dodatkowych dróg przenoszenia dźwięku (tzw. „mostków akustycznych”). Z tego powodu, wszystkie analizy akustyczne oraz operaty naszego autorstwa zawierają szereg wytycznych związanych z montażem i wykończeniem powierzchni.

Zapraszamy do kontaktu – dział kontakt. Działamy na terenie całej Polski – Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Łódź, Białystok, Lublin, Olsztyn, Łomża, Mława, Stupsk, Szczyrk.