Pomiary akustyczne – czas pogłosu

pomiary akustyczne – adaptacja akustyczna

Pomiary akustyczne – akustyka pomieszczeń

Pomiary akustyczne czasu pogłosu oraz parametrów akustycznych pomieszczeń są konieczne wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie wysokiej jakości dźwięku. Wymaganie to dotyczy sal konferencyjnych, pomieszczeń odsłuchowych i nagraniowych, a także zwykłych pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, kiedy zależy nam na podwyższonym komforcie akustycznym. Bez poprawnie wykonanej adaptacji akustycznej, często występują problemy ze zrozumiałością mowy, nadmiernym hałasem pogłosowym, a w przypadku pomieszczeń do zastosowań muzycznych – pojawiają się problemy z jakością zarejestrowanych nagrań lub zrealizowanych miksów.

Pomiary akustyczne – pogłos

W jaki sposób poradzić sobie z niezadowalającą akustyką wnętrz? Najlepiej skorzystać z pomocy ekspertów i zlecić wykonanie badań oraz adaptacji profesjonalnej firmie. Podstawowym badaniem które powinno zostać wykonane jest określenie parametrów akustycznych pomieszczeń w obecnym stanie. Badanie obejmuje określenie czasu pogłosu w pasmach tercjowych, charakterystykę częstotliwościową pomieszczenia (wraz z ew. nagłośnieniem) oraz wstępną analizę odbić dźwięku. Jeśli została zastosowana jakaś forma adaptacji, z której nie są Państwo zadowoleni, sugerujemy usunięcie zamontowanych paneli przed wykonaniem badania. We wszystkich przypadkach podchodzimy do sprawy indywidualnie, dlatego jeśli masz wątpliwości – skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo (dział kontakt).

Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem badań oraz wygłuszeniem, wyciszeniem lub złożoną adaptacją akustyczną pomieszczeń – skontaktuj się z nami! Działamy na terenie całej Polski. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.