Badania akustyczne – izolacyjność akustyczna drzwi wewnętrznych

Badania akustyczne drzwi

Badania akustyczne izolacyjności ścian w budynkach mieszkalnych często wykazują niewystarczające parametry akustyczne zastosowanych drzwi wewnętrznych. Dlaczego tak się dzieje? W jaki sposób jeden element może wpływać na izolacyjność całej ściany? Jeśli zastanawiasz się nad odpowiedziami na te pytania – ten artykuł jest kierowany do Ciebie!

 

Izolacyjność akustyczna drzwi

Wymagana izolacyjność akustyczna drzwi określona jest w normach przy użyciu tzw. „wskaźnika projektowego” – co oznacza tylko tyle, iż w celu spełnienia wymagań normatywnych, już na etapie projektu budynku należy zadbać o zastosowanie odpowiednich drzwi. Wymagania są różne, w zależności od rodzaju pomieszczeń, w których zastosowano dane drzwi wewnętrzne.

Co jednak zrobić, jeśli mimo spełnienia wymagań projektowych, komfort akustyczny w pomieszczeniu jest niewystarczający? W większości przypadków odpowiedzialny jest za to nieprawidłowy montaż drzwi! W takiej sytuacji, nawet przy zastosowaniu najlepszych dostępnych drzwi akustycznych, może się okazać że cały dźwięk przenosi się… źle wyregulowanym progiem albo źle dobraną lub zniszczoną uszczelką. Naprawa polega na odpowiedniej regulacji wszystkich elementów uszczelniających.

Jeśli zaobserwowałeś nadmierne przenoszenie hałasu przez Twoje drzwi, najlepiej skorzystać z pomocy ekspertów. Wykonywane przez nas badania, dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu są w stanie wskazać element odpowiedzialny za największe przenoszenie dźwięku. Dzięki temu, nie będziesz tracił czasu i pieniędzy na szukanie rozwiązania problemu po omacku.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na pomiary akustyczne oraz projekty wyciszeń akustycznych. Działamy na terenie całej Polski: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice. Prosimy o kontakt przez formularz – dział kontakt.