Sprzęt studyjny i muzyczny:

Auralex

Auralex logoFirma Auralex Acoustics, której dealerem w Polsce została firma Acousticity, jest jednym ze światowych liderów produkujących panele akustyczne, zarówno do zastosowań domowych jak i w pełni profesjonalnych. Ten amerykański producent paneli akustycznych, znany z szerokiej gamy interesujących produktów posiada w swojej ofercie ustroje pochłaniające "szerokopasmowe", dyfuzory i basstrapy czyli pułapki basowe. Oferuje także wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań przeznaczonych nie tylko dla studiów nagraniowych ale także dla muzyków, domowych kin czy pokojów odsłuchowych. Oprócz najwyższej jakości wykonania i skuteczności, produkty firmy Auralex cechuje bardzo bogata paleta kolorystyczna sprawiająca, że wnętrza nie tylko doskonale brzmią, ale również doskonale się prezentują.

Auralex wedgesFirma Auralex powstała ponad 20-cia lat temu z założeniem tworzenia lepszych i jednocześnie tańszych rozwiązań adaptacji akustycznej niż ówcześnie dostępne na rynku. I faktycznie, ustroje akustyczne tej firmy nie dość, że były znacznie tańsze, to jeszcze posiadały wyraźne udoskonalenia.

Dzisiaj Auralex jest dumny ze swojej szerokiej gamy produktów projektowanych wciąż w myśl tej samej zasady - lepszy produkt - niższa cena.

Auralex kitWielki sukces serii Studiofoam szybko doprowadził firmę Auralex do kolejnych innowacyjnych rozwiązań włączając w to bardzo popularne serie Venus i LENRD Bass Traps. Kiedy na rynku nie było rozsądnych cenowo dyfuzorów, Auralex wprowadził skuteczne ustroje rozpraszające T'Fusor i MiniFusor. Gdy klienci oczekiwali przenośnego i modularnego rozwiązania, na rynek trafiły konstrukcje izolujące MAX-Wall (pierwszy akustyczny produkt, który pojawił się na okładkach najbardziej znaczących w branży magazynów). Podczas gdy rynek oferował zaledwie kilka skutecznych niskobudżetowych rozwiązań konstrukcyjnych i izolujących przed hałasem, Auralex wprowadził SheetBlok, U-Boat Floor Foaters, PlatForms i kilka innych przystępnych cenowo produktów. Następnie ich game doskonale uzupełniły takie wyspecjalizowane serie jak GRAMMA (Gig & Recording Amp & Monitor Modulation Attenuator) czy MoPADs, które dzięki izolacji monitorów od podłoża zapewniają znaczną poprawę wiarygodności odsłuchu. Obecnie wiele firm stara się imitować produkty Auralexa, ale to właśnie ta firma wprowadziła wiele obecnych standardów i wciąż je wyznacza będąc światowym liderem produkującym panele akustyczne.