Sprzęt studyjny i muzyczny:

Hałas - Pomiary i Izolacja akustyczna

Zobacz też: Cenniki  /   Panele akustyczne   /   Izolacyjne materiały akustyczne

Zapoczątkowana kilka lat temu integracja z Unią Europejską pociągnęła za sobą zwiększenie
wymagań dotyczących akustyki, w tym czasu pogłosu i hałasu w pomieszczeniach,
w których pracują bądź wypoczywają ludzie.

iStock_000006666035XSmallNiezależnie czy jest to dom jednorodzinny, mieszkanie w bloku, biuro, hotel, hala produkcyjna czy sala konferencyjna, każde z tych miejsc musi spełniać coraz bardziej rygorystyczne normy. W niektórych przypadkach są to normy dot. tylko hałasu, a w innych dodatkowe wskazania na parametry jak np. czas pogłosu, zrozumiałość mowy czy wyrazistość.

Jeśli jesteś na etapie projektowania i budowy

Jeśli jesteś na etapie projektowania i budowy unikniesz wielu problemów i stresów gdy skorzystasz z naszej pomocy już teraz, późniejsze zmiany często są dużo bardziej kosztowne, a efekt niezadowalający. Służymy radą jakie środki techniczne, materiały i konstrukcje zastosować aby spełnić najnowsze standardy. Wykorzystujemy tłumiki, panele akustyczne pochłaniające, ściany izolacyjne, maty akustyczne (ścienne, fufitowe, podłogowe) i dyfuzory. Pomożemy Ci zarówno w zakresie prac budowlanych jak i projektów i wykonania pozostałych instalacji budynku (m.in. wentylacja i klimatyzacja czy instalacja elektryczna).

Jeśli masz już gotowe pomieszczenia

Jeśli masz już gotowe pomieszczenia, oferujemy pomiary akustyczne budowlane dowolnych parametrów, w tym czasu pogłosu, izolacyjności akustycznej czy poziomu hałasu . Jeśli jest taka potrzeba możemy również na podstawie pomiarów hałasu stworzyć tzw mapy akustyczne. Do pomiarów akustycznych wykorzystujemy certyfikowany sprzęt pomiarowy posiadający wszystkie wymagane atesty i spełniający aktualne normy. Metodologia pomiarów zaczerpnięta jest również z aktualnie obowiązujących aktów prawnych, gwarantując, że uzyskane przez nas wyniki są miarodajne. Na podstawie otrzymanych danych pomożemy Ci tak dobrać dostępne środki adaptacji akustycznej, aby poradzić sobie z tymi parametrami, które Cię nie satysfakcjonują.

Dodatkowo podejmiemy się każdego nietypowego zadania, które wymaga twórczego myślenia i niestandardowego podejścia do akustyki oraz ochrony przed hałasem.

Działamy w całej Polsce, mamy za sobą realizacje badań akustycznych w wielu miejscowościach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Trójmieście, Pile, Wrocławiu, Szczecinie, Białymstoku i innych.

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!